Zakres usług

Wszystkie oferowane usługi świadczymy w językach: niemieckim, angielskim oraz polskim. Poznaj obszary, w których się specjalizujemy, a następnie dołącz do grona ponad 100 zadowolonych klientów. 

Doradztwo w zakresie wejścia na rynek polski

Mamy doświadczenie w doradzaniu i prowadzeniu inwestycji firm na rynku polskim w bezpieczny i legalny sposób. 

– przygotowanie inwestycji,
– pośrednictwo w zakresie wyszukiwania partnerów handlowych,
– nawiązywanie kontaktów kooperacyjnych,
– organizacja wizyt biznesowych (tzw. Unternehmerreisen), sympozjów, etc.,
– analizy rynkowe.

Usługi prawnicze

Dbamy o aktualne i szczegółowe prowadzenie spraw prawnych dla firm z różnych branży na rynku w Polsce i w Niemczech. 

 

– bieżąca obsługa prawna przedsiębiorstw,
– sporządzanie opinii prawnych,
– zastępstwo prawne i procesowe.

Usługi w zakresie tzw. Firmencenter

Naszym klientom, oprócz usług związanych z założeniem firmy, oferujemy także siedzibę przedsiębiorstwa umiejscowioną w naszych biurach, które znajdują się w reprezentacyjnym biurowcu w Gorzowie Wielkopolskim. Przejmujemy wówczas reprezentowanie naszych klientów wobec ich krajowych partnerów, klientów, instytucji oraz urzędów. Przygotowujemy i opracowujemy pełną dokumentację firmową, jak również czuwamy nad pewnym i rzetelnym funkcjonowaniem firmy.
W ramach Firmencenter przejmujemy wszelkie, związane z działalnością przedsiębiorstwa, kwestie administracyjne i organizacyjne, z którymi firma w przypadku działalności gospodarczej w naszym kraju musi się samodzielnie borykać. Dotyczy to przede wszystkim współpracy z urzędami skarbowymi, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz pozostałymi instytucjami.
Oprócz tego realizujemy na zlecenie klientów także inne specjalistyczne działania, takie jak: pozyskiwanie ofert, udzielanie zleceń, poszukiwanie podwykonawców, nawiązywanie kontaktów z klientami, ustalanie terminów, etc.

Zakładanie firm

Nasza oferta obejmuje przygotowanie umowy spółki, uzgodnienia notarialne, konieczne usługi tłumaczeniowe oraz wszelkie formalności rejestracyjne (Krajowy Rejestr Sądowy, otworzenie konta bankowego, zgłoszenie do urzędu statystycznego oraz skarbowego, formalności ubezpieczeniowe, etc.).

Gwarantujemy należytą realizację wszelkich formalności aż do momentu uzyskanie pełnej zdolności do działania naszych klientów. Dotychczas, przy naszym udziale, powstało blisko 100 firm, działających w różnych formach (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne, spółki komandytowe).

Specjalna oferta dla firm transportowych

Wypracowane doświadczeniem rozwiązania dla firm transportowych to dostosowana do starannie wyselekcjonowanych wraz z naszymi klientami potrzeb oferta.

 

W ramach naszego pakietu usług przejmujemy formalności związane z rejestracją pojazdów w kraju, wnioskowaniem o przyznanie licencji transportowych, poszukiwaniem personelu, przeglądami technicznymi, legalizacją tachografów, zaświadczeniami ADR, etc.

Usługi księgowe

Znaczącą pozycję w naszej ofercie stanowi przejęcie kompletnej księgowości zgodnej z polskimi przepisami. Nasi specjaliści księgowi dysponują wieloletnim doświadczeniem i dysponują odpowiednimi rozwiązaniami informatycznymi.
Usługi z zakresu księgowości:
– prowadzenie ksiąg,
– sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych,
– przygotowywanie deklaracji, raportów i zestawień na zlecenie klientów,
– przygotowywanie deklaracji podatkowych i raportów do urzędów statystycznych, do Narodowego Banku Polskiego oraz pozostałych instytucji,
– naliczanie pensji i wynagrodzeń,
– administrowanie aktami personalnymi,
– sprawozdawczość związana z ubezpieczeniami społecznymi,
– uczestnictwo w kontrolach organów podatkowych,
– przygotowywanie zakładowego planu kont.

Kompleksowe zarządzanie personelem

Zatrudnianie wykwalifikowanego personelu jest jednym ze spektrów naszego działania. Wyszukujemy pracowników, organizujemy rozmowy kwalifikacyjne, przygotowujemy umowy o pracę, załatwiamy formalności związane ze zgłaszaniem pracowników do różnego rodzaju instytucji, troszczymy się o badania lekarskie, odpowiednie przeszkolenia BHP, etc.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo również przejęcie całkowitego zarządzania personelem, do którego należy m.in. prowadzenie akt personalnych, wypełnianie wymagań nakładanych przez Inspekcję Pracy, Inspekcję Sanitarną, Inspekcję Ochrony Środowiska, jak również wszelkie pozostałe kwestie personalne i socjalne.

Zwrot podatku VAT z zagranicy

Jeżeli zapłaciłeś w kraju Unii Europejskiej podatek VAT, skontaktuj się z nami, a resztę formalności załatwimy za Ciebie. Kompleksowo przygotujemy całą dokumentację i odzyskamy Twoje pieniądze. Zwrot podatku VAT dotyczy wszelkich wydatków poniesionych w dowolnym kraju Unii Europejskiej, dokonanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w Polsce.
Przykładowe towary i usługi, które podlegają odliczeniu VAT:
– paliwo,
– opłaty drogowe,
– parkingi,
– koszty posiłków i noclegów,
– wynajem środków transportu,
– wiele innych.

Porozmawiajmy